Szukaj
Close this search box.

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące pracy w Holandii

Praca za granicą to poważna decyzja. Zrozumiałe jest, że nadal masz kilka pytań. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań. Czy masz inne pytania? W takim razie skontaktuj się z nami.

1. Czy muszę uiścić opłatę administracyjną, aby złożyć wniosek?

Nie, ubieganie się o pracę w EuroWorks jest całkowicie bezpłatne, więc nie ma żadnych opłat administracyjnych.

2. Czy potrzebny jest numer konta bankowego?

Tak, posiadanie konta bankowego jest obowiązkowe, aby przyjechać i pracować w Holandii. Wniosek o otwarcie konta bankowego można złożyć szybko i łatwo za pośrednictwem  Revolut.

3. Jak przebiega wyjazd do Holandii?

Gdy otrzymasz zgodę na przyjazd do Holandii, rekruter lub Ty możesz skontaktować się z firmą przewozową. Chcielibyśmy dowiedzieć się, kiedy spodziewasz się przyjazdu i przekażemy to Twojemu przyszłemu pracodawcy. Następnie podamy Ci adres przyjazdu. Transport odbywa się zawsze na Twój koszt.

4. Czy pracodawca zaopatruje pracownika w ubranie niezbędne do pracy oraz wyposażenie na lokację pracowniczą?

Wszytkie wymienione akcesoria są dostarczane przez Pracodawcę za niewielką opłatą pracownika, która pobrana zostaje automatycznie z jego pierwszej wypłaty.

5. Ile godzin przypada na dzień pracy?

Pełny dzień pracy to 8 godzin.

6. Ile godzin pracuje się tygodniowo?

Tygodniowo gwarantuje minimum 40 godzin pracy.

7. Czy w weekendy przypada odpoczynek?

Będąc pracownikiem tymczasowym oznacza bycie dyspozycyjnym przez caly tydzień w zależności od planningu w danym zakładzie pracy. Większość zmian przypada od poniedziałku do piątku. Zależy to oczywiście od klienta, możliwe są również nadgodziny, które zależą od danego zakładu pracy.

8. Czy o nadgodziny może poprosić pracownik, czy tylko Koordynator?

Możliwość nadgodzin zależy od klienta oraz Agencji Pracy. Pracownik jednak zawsze ma możliwość zaakceptować lub odrzucić propozycję pracy w nadgodzinach.

9. Czy nadgodziny są dodatkowo płatne?

Dodatek do nadgodzin wynosi minimum 25%. Zależy do od Układy Zbiorowego oraz miejsca pracy, a także od dnia i przedziału godzin, na które przypada praca w nadgodzinach.

10. Czy istnieje limit nadgodzin dopuszczalnych w ciągu miesiąca?

Nie ma żadnego limitu, jeśli chodzi o ilość nadgodzin. Nadgodzin są możliwe w każdym tygodniu pracy, ale nie są one gwarantowane.

11. Czy pracownik może zostać obłożony karami finansowymi za złamanie regulaminów lub prawa?

Każda osoba jest odpowiedzialna za swoje zachowanie. Każde złamanie prawa wiąże się z poinformowaniem o tym odpowiednich służb.

12. Którego dnia miesiąca przelewane jest wynagrodzenie oraz czy całe wynagrodzenie przelewane jest w walucie EURO?

Wynagrodzenie wypłacane jest co 4 tygodnie, w środku danego tygodnia. Dokładne daty przelewów wynagrodzenia dostępne są w Agencji Pracy. Pracownicy dostają 100 euro zaliczki co tydzień, aż do momentu otrzymania pierwszej pełnej wypłaty.

13. Kto może aplikować?

Tylko obywatele UE mogą ubiegać się o pracę w EuroWorks.